Mobile Device Management

To rozwiązanie zainteresuje Cię jeśli:

Co to jest system MDM?
(Mobile Device Management)

System MDM to narzędzie informatyczne, które umożliwia centralne zarządzanie i kontrolę urządzeniami mobilnymi w organizacji, takimi jak smartfony, tablety czy laptopy, zapewniając bezpieczeństwo, zgodność i efektywność korzystania z tych urządzeń. Do zarządzania urządzeniami mobilnymi wykorzystywana jest zcentralizowana platforma, która zależnie od systemu i jego możliwości oferuję szereg funkcjonalności. Najbardziej rozpoznawalny na Polskim rynku jest Essentials MDM (Famoc) i to na jego przykładzie pokażemy większość możliwości.

Essentials MDM – system klasy enterprise mobility management

Jak działa system typu MDM?

Architektura systemu w przypadku Essentials MDM (Famoc) składa się z aplikacji serwerowej, konsoli webowej i zainstalowanych na końcówkach agentów, którzy umożliwiają zarządzanie urządzeniami mobilnymi. Portal wyświetla wszystkie informację o urządzeniach mobilnych, dając zdalną możliwość zarządzania nimi oraz tworząc kontrolowane środowisko, w którym można dostosowywać funkcje sprzętów i zarządzać aplikacjami, co zwiększa efektywność i bezpieczeństwo pracy

Funkcjonalności rozwiązań MDM
(mobile device management)

Dla systemu Essentials MDM (Famoc)

01

Pełen wgląd we wszystkie urządzenia mobilne i tablety w firmie

Możliwość monitorowania wszystkich urządzeń firmowych oraz parametrów takich jak np. pamięć telefonu, nawet tych będących fizycznie za granicą. Szereg narzędzi diagnostycznych pozwala pozyskać szczegółowe dane odnośnie infrastruktury mobilnej a następnie dokonywać analiz informacji pozyskanych z urządzeń, generować raporty, a także alarmować w czasie rzeczywistym o ewentualnych błędach.

02

Monitorowanie lokalizacji i blokowanie poza wyznaczonym obszarem

Systemy takie jak Essentials MDM (FAMOC) pozwalają nie tylko na monitorowanie lokalizacji urządzeń, ale dają też możliwość blokowania ich gdy znajdują się poza wyznaczoną przez nas strefą (geofencing). Zwiększa to znacząco bezpieczeństwo danych firmowych, które mogłyby być wyniesione poza obszar pracy firmy.

03

Automatyczna konfiguracja telefonu dla nowego pracownika.

System umożliwia stworzenie gotowych konfiguracji telefonów tak by nowy pracownik po wydaniu sprzętu mógł od razu z niego korzystać. Nie ma potrzeby ręcznego ustawiania kodu PIN czy instalowania aplikacji. To wszystko zadzieje się automatycznie.

04

Większa kontrola przy ułatwionym dostępie

Możliwość zdalnego skonfigurowania urządzenia mobilnego. Możesz wymusić instalacje aplikacji, możliwość podłączania się do sieci WIFI, blokować połączenia zagraniczne czy zdalnie podłączyć się do wybranego urządzenia. A to tylko wycinek możliwości.

05

Urządzenie w pełni konfigurowalne (KIOSK)

Czyli widoczne tylko to co ty chcesz by było widoczne. Urządzenie mobilne może zostać tak skonfigurowane, by zawierało tylko konkretne firmowe aplikacje jak: skaner produktów czy system CRM, ERP.

Skontaktuj się

Zapytaj o zarządzanie urządzeniami mobilnymi (MDM – mobile device management)

Główne zalety wdrożenia systemu do zarządzania telefonami (mobile device management):

Zwiększone bezpieczeństwo

Zdalne zarządzanie urządzeniami mobilnymi

Zgodność z przepisami

Lokalizacja urządzeń mobilnych

Integracja z systemami IT

Ochrona danych firmowych

Proponowany system MDM

W naszej ofercie znajdą Państwo:

Essentials MDM (FAMOC)

Sprawdź produkt Essentials MDM (Dawny FAMOC)

Interesuję cię zarządzanie urządzeniami mobilnymi?

Skontaktuj się z nami!

Zostaw dane – oddzwonimy lub jeśli wolisz, odpiszemy.

Zostaw swoje dane kontaktowe, a my skontaktujemy się z Tobą najpóźniej kolejnego dnia roboczego. Dodatkowo, jeśli masz jakieś kwestie do omówienia, możesz wypełnić pole wiadomości, abyśmy mogli lepiej przygotować się do naszej rozmowy.

FAQ – Najczęstsze pytania dotyczące MDM

Jaka jest różnica między MDM od EMM (enterprise mobility management)

Zarówno MDM, jak i EMM służą do zarządzania urządzeniami mobilnymi w firmach, EMM oferuje szerszy zakres funkcji i bardziej kompleksowe podejście, które obejmuje zarządzanie nie tylko urządzeniami, ale także aplikacjami i treściami mobilnymi. W praktyce często tę nazwy są zamiennie używane gdyż skrót MDM jest zwyczajnie bardziej rozpoznawalny.

Jak długo wdraża się rozwiązania do zarządzania urządzeniami przenośnymi?

W zależności od wielkości organizacji i potrzeb związanych z zarządzaniem urządzeniami. Wdrożenie od momentu POC zazwyczaj trwa około miesiąc, gdzie sam POC zamyka się w jednym dniu.

Czy potrzeba specjalistycznego szkolenia by korzystać z systemu MDM?

Szkolenie nie jest wymagane do obsługi systemu MDM. Niemniej jednak zawsze je zalecamy i wdrażając rozwiązanie zawsze szkolimy osoby korzystające z rozwiązania MDM by móc samodzielnie wykorzystać w pełni jego potencjał.

Ile kosztuję rozwiązanie typu MDM?

Cena jest zależna od ilości posiadanych urządzeń, które chcemy monitorować oraz od formy licencjonowania, która nas interesuję. Rozwiązania tego typu możemy jednak znaleźć w każdej wielkości firmy. Zarówno MŚP jak i firmy produkcyjne, finansowe czy usługowe. Jeśli chcesz poznać szczegółową wycenę, wyślij do nas niezobowiązujące zapytanie. Najniższa cena może się zacząć już od kilku złotych za urządzenie. Należy pamiętać, że najniższa cena danego rozwiązania może też świadczyć o ograniczonych funkcjonalnościach danego softu.

Czym się różnią rozwiązania typu MDM?

Przede wszystkim zakresem funkcjonalności. Wiele systemów na rynku oferuję podstawowe funkcjonalności MDM, bądź w niepełnym wymiarze. Jeśli zależy nam na pełnym zarządzaniu i dostosowaniu urządzeń do swojej infrastruktury (w tym do swoich wew. programów) warto wybrać rozwiązanie, które specjalizuję się w tego typu usługach.

Czy w rozumieniu ustawy o ochronie danych MDM jest legalny?

Tak. Rozwiązania typu MDM wręcz wspierają ochronę danych osobowych np. poprzez zabezpieczenie urządzeń przed wyciekiem danych.