Tło koło

Zarządzanie dostępem uprzywilejowanym
Rozwiązanie typu PAM

Opis Produktu
Licencjonowanie
Jak przebiegają testy (POC)
Wycena
Najczęstsze pytania (FAQ)

To rozwiązanie zainteresuje Cię jeśli:

Zależy ci na nagrywaniu sesji uprzywilejowanych
Chcesz zwiększać bezpieczeństwo firmy
Chcesz lepiej rozliczać prace zlecane na zewnątrz
Chcesz dostosować się do norm: PCI-DSS, SOX, HIPAA, NIST, RODO, ISA/IEC 62443 i NIS2.

Fudo PAM Enterprise

Fudo PAM Enterprise to rozwiązanie które wspiera zarządzanie dostępem uprzywilejowanym. Służy do stałego monitoringu, kontroli i rejestracji zdalnych sesji dostępu do systemów informatycznych.

Pozwala na zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa firmowej infrastruktury IT m.in. podczas współpracy z zewnętrznymi partnerami biznesowymi. Fudo PAM Enterprise to urządzenie, które aktywnie monitoruje ruch w sieci i rejestruje sesje dostępu SSH, RDP oraz VNC. Umożliwia analizę sesji archiwalnych jak i obecnie trwających. Podczas podglądu sesji osoba nadzorująca może w każdej chwili ją zakończyć, wstrzymać lub włączyć się do niej by pracować wspólnie ze zdalnym użytkownikiem. Wszystkie dane z sesji  Fudo zapisuje  w formie zaszyfrowanej oraz znakowane kryptograficznym znacznikiem czasu.

Główne funkcje FUDO PAM

01

Monitorowanie i nagrywanie sesji

Fudo umożliwia w trybie natychmiastowym monitorowanie i nagrywanie wszystkich aktywnych sesji. Rozwiązanie wspiera ponad 10 protokołów, w tym SSH, RDP, VNC i HTTPS. Użytkownik może dołączyć do monitorowanej sesji oraz w pełni nią zarządzać. Dodatkowo sesje mogą być OCR-owane.

02

Dostęp bezagentowy

Zarządzania dostępem uprzywilejowanym odbywa się bez instalacji dodatkowych agentów na stacjach roboczych czy serwerach. Fudo security dba o użytkowników, kładąc nacisk na to, by ich praca była jak najbardziej komfortowa. Nawet dla osób nie technicznych.

03

Analiza efektywności zewnętrznych dostawców

FUDO umożliwia analizę monitorowanych połączeń pod kątem produktywności. Dzięki temu masz pełna wiedzę na temat faktycznej pracy podwykonawców. Rejestracja zwiększa też świadomość i bezpieczeństwo pracy wykonawców, którzy wiedzą, iż sesje są nagrywane.

04

Możliwość zarządzania dostępem uprzywilejowanym
(Just in Time)

Dzięki tej funkcji możesz tworzyć procedury dostępu zgodne zasadą Zero-Trust. Dostęp może być udzielany tylko na żądanie oraz pod odpowiednią kontrolą. Dzięki temu możesz jeszcze bardziej zabezpieczyć konta uprzywilejowane.

Pozostałe funkcje FUDO Enterprise

Pomoc w zarządzaniu polityką haseł

Szczegółowe odtwarzanie sesji

ikonka ostrzeżenie komputer

Łatwe odnajdywanie intersujących nas nagrań dzięki OCR

Zwiększone bezpieczeństwo dzięki AI

Monitoring aktywności sesji

Jednorodne, niezależne środowisko

Licencjonowanie

Sprzęt specjalnie dobrany od FUDO security wraz z licencja wieczysta i wsparciem

W wersji subskrypcyjnej bądź licencji wieczystej.

Zapytaj o szybką wycenę rozwiązania

Jak przebiegają testy Fudo Enterprise

Rozumiemy, że każda infrastruktura IT jest inna. Dlatego pomożemy Ci w testach FUDO PAM. Od momentu instalacji przez skonfigurowanie go pod was a kończąc na stałym wsparciu.

01. Krótka rozmowa z doradcą (10 min)

Zaczynamy od rozmowy, by zrozumieć pokrótce Twoją sytuację i dowiedzieć się, do czego chcesz wykorzystać FUDO PAM. Dzięki temu możemy zaproponować Ci najlepszy sposób licencjonowania oraz dogodny termin spotkania. Jeśli to możliwe, przygotujemy dla Ciebie od razu wstępną ofertę.

02. Spotkanie i Oferta (1h)

Pokażemy Ci rozwiązanie na przykładzie Twoich potrzeb i jeśli będziesz zainteresowany, umówimy się na wstępne darmowe wdrożenie, byś mógł zobaczyć czy koncepcja PAM, ma sens w twojej organizacji. Dostaniesz też ofertę szytą pod Ciebie.

03. POC (2-3h)

Na spotkaniu pomożemy Ci bezpiecznie wdrożyć rozwiązanie FUDO w wersji fizycznej bądź virtual. Nauczymy cię korzystać z programu, Dostaniesz też dedykowaną osobę, która będzie czuwać nad Twoją instalacją.

04. Decyzja i stała pomoc powdrożeniowa (nawet 24/h)

Jeśli uznasz, że rozwiązanie spełnia Twoje warunki, możemy Ci pomóc we wdrożeniu go na całą organizację oraz w szkoleniach zespołu. Po zakupie w ramach wsparcia możesz też liczyć na stały kontakt do przypisanego tobie inżyniera.

Skontaktuj się

Zapytaj o darmowy test rozwiązania

Interesuję cię zarządzanie dostępem uprzywilejowym?

Skontaktuj się z nami!

Zostaw dane – oddzwonimy lub jeśli wolisz, odpiszemy.

Zostaw swoje dane kontaktowe, a my skontaktujemy się z Tobą najpóźniej kolejnego dnia roboczego. Dodatkowo, jeśli masz jakieś kwestie do omówienia, możesz wypełnić pole wiadomości, abyśmy mogli lepiej przygotować się do naszej rozmowy.

FAQ – Najczęstsze pytania dotyczące PAM

Jak długo wdraża się FUDO?

Od momentu zakończenia POC, wdrożenie zazwyczaj zajmuję 2-3 dni w zależności od wielkości organizacji. Zazwyczaj istnieją dwa warianty wdrożenia: albo podczas jednego całościowego procesu, albo częściej, wdrożenie jest realizowane stopniowo, dzieląc je na kilka sesji i dni.

Czy potrzeba specjalistycznego szkolenia by korzystać z FUDO?

Nie, aczkolwiek podczas wdrażania zawsze szkolimy Administratorów, by mogli wykorzystać pełny potencjał rozwiązania FUDO.

Ile kosztuję takie rozwiązanie?

Cena jest różna w zależności od ilości monitorowanych serwerów i formy licencji na którą się zdecydujemy. W przypadku licencji wieczystej i średniej/dużej wielkości przedsiębiorstwa jest to kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Napisz do nas by dostać niezobowiązującą ofertę cenową.

Jak licencjonowane jest FUDO

FUDO PAM jest licencjonowane na ilość monitorowanych urządzeń. Istnieją warianty licencjonowania dla sprzętu fizycznego oraz dla maszyny wirtualnej. Rodzaje licencji dzielą się na licencje wieczystą wraz z wsparciem rocznym bądź subskrypcje. Aby uzyskać szczegółową wycenę, prosimy o kontakt w celu określenia liczby monitorowanych urządzeń i wyboru odpowiedniego wariantu licencji.

Napisz do nas by dostać niezobowiązującą ofertę cenową.

Czy rozwiązanie jest tylko sprzętowe?

FUDO PAM występuję zarówno wersji sprzętowej jak i w formie maszyny wirtualnej.

Czy jest rozwiązanie wymaga instalacji agentów na monitorowanych stacjach?

Nie. Jest to spory wyróżnik FUDO na tle innych rozwiązań. Monitorowany jest ruch sieciowy, który jest przekształcany w wizualny obraz. Sporą zaletą tego rozwiązania jest to, iż nie ingerujemy w monitorowaną stację roboczą. Często kwestie gwarancyjne danych maszyn również nie pozwalają na instalowanie na nich dodatkowych agentów/komponentów.

Czy monitorujemy protokół HTTPS?

Tak. FUDO Obejmuje to popularne protokoły takie jak SSH (Secure Shell), RDP (Remote Desktop Protocol), HTTPS (Hypertext Transfer Protocol Secure), oraz inne protokoły wykorzystywane do zdalnego dostępu do systemów oraz aplikacji. Ponadto, FUDO PAM może obsługiwać specjalizowane protokoły stosowane w różnych środowiskach IT, zapewniając kompleksowe monitorowanie i audyt działań administratorów w infrastrukturze IT organizacji.

Czy jest możliwość dołączenia do sesji i wspólna praca wielu administratorów?

Tak, w FUDO istnieje możliwość dołączenia do sesji i wspólnej pracy wielu administratorów. Wszyscy użytkownicy, którzy dołączają do sesji, mogą pracować razem nad zadaniami administracyjnymi. Ponadto, wszystkie czynności podjęte przez poszczególnych użytkowników są rejestrowane, co umożliwia późniejsze sprawdzenie, która osoba wykonała daną czynność w ramach sesji. Jest to bardzo przydatna funkcjonalność, która wspiera współpracę i audyt działań w środowisku IT.