Bezpieczne i skuteczne usuwanie/kasowanie danych z dysków SSD/HDD

Czy w twojej Organizacji zalegają góry dysków twardych i SSD? Te dyski prawdopodobnie zawierają poufne dane. Jeśli dane nie zostaną permanentnie usunięte, Organizacja może zostać narażona na duże ryzyko utraty poufnych danych.

Znalezione obrazy dla zapytania dyski ssd

Sprawę można rozwiązać poprzez fizycznie zniszczenie dysków wysyłając je do niezależnego dostawcy zasobów IT, lub zrobić to wewnątrz firmy. W obu przypadkach fizyczne zniszczenie nie jest jedynym wyborem dla bezpiecznego usuwania danych z dysków. Rozmagnesowanie i niszczenie dysków SSD to ryzykowne przedsięwzięcie

Rozmagnesowanie może być najtańszą i najłatwiejszą formą fizycznej destrukcji napędów. Należy pamiętać proces ten usuwa dane przez zmniejszenie lub wyeliminowanie niepożądanych pól magnetycznych. Ponieważ dyski SSD nie przechowują danych w sposób magnetyczny, rozmagnesowanie nie pozwala na skuteczne kasowanie danych.

Fizyczne niszczenie dysków SSD może również stanowić problem z powodu ich rozmiarów. Zazwyczaj, aby przełamać małe układy pamięci i bezpiecznie usunąć dane, wymagana jest szerokość ostrza ½” lub mniejsza. Większość standardowych rozdrabniaczy przemysłowych działa tylko do rozmiaru 1”.

Fizyczne zniszczenie może również być szkodliwe dla środowiska nas otaczającego, pozostawiając po sobie zniszczone zasoby. Z punktu widzenia kosztów, efektywne jest ponowne wykorzystanie swoich zasobów. Można zaoszczędzić budżet, który można przeznaczyć na zakup nowych urządzeń pamięci masowej.

Alternatywą jest bezpieczne czyszczenie dysków poprzez dedykowane oprogramowanie która może pomóc w pozbyciu się danych będąc jednocześnie zgodną z przepisami o ochronie danych.

Usuwanie danych oprogramowaniem Blancco to oparta na algorytmach metoda bezpiecznego zastępowania danych z dowolnego urządzenia do przechowywania danych za pomocą zer i jedynek na wszystkich sektorach urządzenia. Nadpisując dane na urządzeniu pamięci masowej, dane stają się nie do odzyskania, co jest równoznaczne z ich usunięciem. Usuwanie danych może odbywać się na miejscu lub zdalnie i zapewnia lepszą kontrolę niż inne formy czyszczenia danych. Proces można również zautomatyzować, aby zaoszczędzić czas.

Znalezione obrazy dla zapytania blancco ssd

Usuwanie danych to najlepszy sposób na oczyszczenie dysku dzięki procesowi sprawdzania poprawności w celu zapewnienia pomyślnego nadpisania danych i łatwego dostępu do raportów podlegających audytowi. Wymazywanie danych wspiera również inicjatywy związane z ochroną środowiska, a jednocześnie pozwala organizacjom zachować wartość odsprzedaży swoich urządzeń pamięci masowej.

Program Blancco Drive Eraser to forma bezpiecznego usuwania danych dla dysków półprzewodnikowych i dysków twardych, która pozwala organizacjom bezpiecznie usuwać poufne dane, aby bezpiecznie odsprzedawać, zmieniać przeznaczenie lub pozbywać się tych dysków.

Znalezione obrazy dla zapytania dyski ssd usuwanie danych

Powody, dla których warto wybrać Blancco Drive Eraser dla dysków twardych i dysków SSD:

 • Pozwala administratorowi IT usuwać dane, chroniąc te wrażliwe przed osobami trzecimi i zmniejszając ryzyko ich wycieku
 • Uzyskanie bezbłędnego, certyfikowanego raportowania usuwania przy pomocy weryfikowalnej ścieżki audytu w 100%
 • Czyta cały dysk, aby sprawdzić, czy żadne dane nie zostały pominięte.
 • Oszczędność pieniędzy, zabezpieczając usuwanie i ponowne wykorzystywanie dysków zamiast ich fizycznego niszczenia
 • Oszczędność na kosztach fizycznej destrukcji dzięki bardziej przystępnemu oprogramowaniu do usuwania danych
 • Bezpieczne usuwanie wielu napędów jednocześnie, oszczędzając czas na inne inicjatywy o znaczeniu krytycznym
 • Zapobiega stosowaniu przez sterownik SSD mechanizmu kompresji lub deduplikacji
 • Wypełnia całą logiczną pojemność dysku losowym strumieniem danych
 • Używa prawdziwie losowych/nieskompresowanych danych, a nie tylko powtarzającego się wzoru bitowego
 • Zapewnia, że dane są zapisywane na całej pojemności logicznej dysku SSD (a nie tylko na skompresowanej) z nadpisywanymi podwójnymi przepustkami
 • Przestrzeganie państwowych, federalnych i międzynarodowych przepisów i wytycznych dotyczących prywatności danych, w tym ISO 27001 i ISO 27040

Znalezione obrazy dla zapytania blancco ssd

Z kim współpracujemy

Partnerzy