Powrót do starej-nowej rzeczywistości

Pierwszy tydzień powrotów za nami. Dzieci wreszcie poszły do szkół i przedszkoli, a w świecie dorosłych wraca spokój i harmonia związana z pracą.  Co rok o tej porze możemy natknąć się na setki poradników mówiących o tym jak poradzić sobie z nadchodzącymi obowiązkami służbowymi. Wrzesień w IT zawsze staje pod znakiem obudzenia się z letniego, urlopowego letargu i zbierania sił na kolejny pracowity czas. Ten rok pod wieloma względami jest inny.

Powrót do pracy w 2020 roku podsuwa jedno zasadnicze pytanie „zdalnie czy stacjonarnie?”

Od marca wiele firm wypracowało sobie  nowe podejście do organizacji pracy i nową strategię zarządzania ludźmi. Ogrom nakładów i przygotowań, aby szerokie grono pracowników miało możliwość i narzędzia odpowiednie do tego, aby pracować z domu. Przeszliśmy prawdziwy test dojrzałości cyfrowej. Czy to wszystko było tylko chwilowe i wrócimy do „normalności”? A może to praca zdalna stała się już normalnością?

Jak pokazują wyniki badań przeprowadzonych przez ManpowerGroup i HRlink, aż 88% polskich pracowników chciałoby, aby praca w systemie home office była standardem ich życia zawodowego. Tak liczne zainteresowanie pracą zdalną wynika z faktu, że jest ona łatwiejsza, wygodniejsza i jak się okazuje tak samo lub nawet  bardziej efektywna niż standardowa praca przy biurku w siedzibie firmy. To z kolei potwierdzają badania przeprowadzone przez Gumtree.pl we współpracy z Randstad.

Bardzo wiele osób poradziło sobie z samodyscypliną i wiązaniem obowiązków domowych i służbowych będąc w pracy, a także z zachowaniem work-life balance. Wielką zaletą takiego rodzaju pracy jest z całą pewnością oszczędność czasu związana z brakiem konieczności dojazdu do biura.

Ważne jest też to, że działy IT zrobiły wszystko co w ich mocy, aby taki rodzaj pracy stał się bezpieczny dla firm. Niezliczona ilość godzin poświęcona na wypracowanie metod i systemów, które pozwalają w sposób bezpieczny pracować i tą prace kontrolować przyniosła spektakularne rezultaty.

Z rozmów z naszymi klientami wynika wprost, że wszelkie wypracowane na przestrzeni ostatnich sześciu miesięcy standardy, pozwalają im kontynuować pracę zdalną. Tym razem już nie z przymusu. Tym razem z przekonań własnych i zdobytych doświadczeń.

 

My jako jedna ze spółek holdingu, doświadczenie w pracy zdalnej mamy od samego początku naszego istnienia. Taki sposób pracy bardzo sobie chwalimy i każdemu, kto potrafi to dobrze zorganizować, możemy śmiało polecić.

Jeśli jeszcze jest to dla kogoś temat nierozpracowany, chętnie służymy pomocą i doradztwem. Jesteśmy otwarci i chętni przekazać swoją wiedzę i doświadczenia. Z czystą przyjemnością doradzimy kilka niezbędnych naszym zdaniem systemów, produktów, które potrafią ułatwić i zabezpieczyć pracę w trybie home office.

Monika

Jeśli interesuję cię zabezpieczenie pracy home office, napisz do nas:

Zgadzam się z polityką prywatności

Z kim współpracujemy

Partnerzy