Co wie o Tobie Twój telefon?

W dobie cyfrowego życia nasz smartfon zna nasz rytm dnia: wie o której wstajemy i kładziemy się spać. Doskonale wie też co lubimy jeść, jaka jest nasza ulubiona restauracja i którędy jeździmy do pracy. Nie wspominając już o tym, że zna stan naszego konta, wie gdzie spędziliśmy ostatni urlop i ile wydaliśmy na leki w aptece. To małe urządzenie wie o nas dosłownie wszystko (tak, rozmiar buta też zna ;)). Codziennie, w każdej chwili sumiennie zbiera wszelkie DANE. Robi to na trzech płaszczyznach: systemu operacyjnego, przeglądarki i aplikacji.

Do tego, jeśli telefon jest również narzędziem pracy – staje potężnym źródłem cennych danych.  Wszelkie listy kontaktów, maile, komunikatory, korespondencja biznesowa czy kluczowa dokumentacja – to tylko jedne z nielicznych poufnych danych, na które czyhają zagrożenia. Wszystkie te informacje stają się naturalnym celem dla cyberprzestępców.   

Co więc należy zrobić, aby uchronić nasze dane? W jaki sposób je zabezpieczyć?  

Oprócz rzeczy tak oczywistych jak wymuszenie PIN-u czy hasła, aktualizacji oprogramowania i uświadamianiu pracowników o zagrożeniach, warto przyjrzeć się rozwiązaniom do zarządzania urządzeniami mobilnymi.   

Dzięki FAMOC mamy pełną kontrolę nad całym urządzeniem. Nad całą naszą flotą urządzeń. Możemy oddzielić strefę prywatną od służbowej, czyli tworzyć tak zwane kontenery. Mamy wpływ na możliwość instalacji oprogramowania ze „sklepu”, na wszystkie aplikacje, tworzymy ich blacklisty i whitelisty. Jesteśmy w stanie zdalnie połączyć się z urządzeniem, zablokować go w przypadku zagubienia lub kradzieży. Możemy na bieżąco monitorować i lokalizować urządzenie. I dużo, dużo więcej…  

Jednym zdaniem – jesteśmy w stanie w stu procentach zapanować nad urządzeniem/urządzeniami.   

Dowiedz się więcej: info@infoprotector.pl 

co-wiedzą-o-tobie-urzadzenia

Z kim współpracujemy

Partnerzy